Ultrafiltraty.cz - Regenerace a uzdravení organismu

Orgánové ultrafiltráty - historický vývoj

Koncepce vývoje ultrafiltrátů se zrodila v roce 1969 v Německu po památné terapeutické výzvě v případě osmileté dívky . Výbuch petrolejová lampy jí způsobil jizvy , které zůstaly na krku a obličeji. Jednalo se o keloidní jizvy. Použily se výtažky čerstvých buněk. Pokus byl úspěšný.

ORGÁNOVÉ ULTRAFILTRÁTY

Prof Franz Schmid , M. D.    

Historický vývoj

Koncepce vývoje ultrafiltrátů se zrodila v roce 1969 v Německu po památné terapeutické výzvě v případě osmleté dívky . Výbuch petrolejová lampy  jí způsobil  jizvy , které zůstaly na krku a obličeji. Jednalo se o keloidní jizvy. Použili se  výťažky čerstvých buněk.  Pokus byl úspěšný.

Na tyto jizvy se použil fetální kožní extrakt. Pokus se ukázal jako úspěšný. Následně byl tento kožní extrakt používán právě u popálenin a jiných podobných jizev a souběžně se pozoroval i kosmetický účinek extraktu, který se nedal porovnat s jinými dostupnými přípravky. 

Následné experimenty v oblasti kožního extraktu vedly k dalšímu vývoji v oblasti využití buněk a tak jsme se dostali k ultrafiltrátům. Profesor F. Leyh  (1981,1983) napsal na tuto temu zatím nejlepší studii.  Bádání v oblasti přenosu buněčného extraktu  přez sliznici nedalo na sebe dlouho čekat. Další úspěšný preparát se vyrobil z jatra-pankreas-placenta-mucosa (LPPM), který se požil na regeneraci sliznice střeva. Souběžně se testoval ultrafiltrátů mozku. Všechno úspěšně.

Výsledky bádání byly úspěšné a tak v r. 1976 byl extrakt z fetální kůže oficiálně registrován jako Cellcutana®. Ultrafiltráty a jejich výzkum šel paralelně svojí další cestou.

Ultrafiltráty jsou extrakty buněk z fetálního vývoje zvířete. Jako prvé se používali ultrafiltráty z ovce a telete.  Ultrafiltrace je proces oddělování molekul s nižší molekulovou hmotností od molekul s vyšší molekulovou hmotností. Z buňky se vyfiltrují  stavební prvky – peptidy, které mají schopnost se dále podílet na obnově buňky. Ultrafiltráty jsou doplňky výživy, které za pomocí bioaktivních peptidů podporují obnovu funkce  jednotlivých orgánů a tkání.

V posledních letech se postup vývoje ultrafiltrátů stále zrychluje a zlepšuje. Zatím jedním z nejnovějších a nejlepších druhů ultrafiltrátů jsou ultrafiltráty Biopulse®. Vyrábí se králika a celý proces výroby je pod neustálým přísným hygienickým dozorem.


Mapa serveru Tisk stránky